تاریخ انتشار : 24 مهر 1399     تعداد بازدید : 15مدیر عامل موسسه شهید مدنی بیان کرد . نگاه به برگزاری کنگره‌ها ختم به یک روز نمی‌شود بلکه این برنامه نمادی از کار است و نقطه اصلی آن معرفی جایگاه این شخصیت‌ها به جوانان و طلبه‌ها است.مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) خلاصه‌ای از فعالیت‌های این مؤسسه را در چاپ کتاب های آیت‌الله نجفی همدانی توضیح دادند و گفتند: نگاه به برگزاری کنگره‌ها ختم به یک روز نمی‌شود بلکه این برنامه نمادی از کار است و نقطه اصلی آن معرفی جایگاه این شخصیت‌ها به جوانان و طلبه‌ها است.
دکتر سید محمدکاظم حجازی با بیان اینکه دبیرخانه کنگره به طور مستمر درگیر چاپ کتاب‌های آیت‌الله آقا نجفی بود، خاطرنشان کرد: از سال ۹۵ که مقدمات کنگره این عالم عالیقدر مطرح شد، برنامه‌های اجرایی و فعالیت‌های علمی به عنوان یک اصل مد نظر بود.
وی با اشاره به اینکه در بازنویسی هر دو کتاب سعی شد در اصل و ‌محتوا دستکاری نشود، اظهار کرد: این مؤسسه سعی می‌کند در خدمت فرهنگ دینی و مکتب شیعه باشد و گام‌هایی در این مسیر برداشته و الگوهایی که همسو با انقلاب و آرمان‌های امام(ره) است را معرفی می‌کند.

گفتنی است که در  پایان کتب (( شذرات من افدات المیزار النائینی فی العلم الاصول)) و ((درخشان پرتویی از اصول کافی)) توسط نماینده ولی فقیه در استان همدان و مدیر حوزه های علمیه همدان و معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیر عامل موسسه شهید مدنی (ره) و خانواده آیت ا... آقانجفی در حوزه علمیه و دانشگاه، ،معتمدین و خانواده آیت الله نجفی همدانی در حوزه علمبه آیت‌الله آخوند معصومی با حضور اساتید حوزه  رونمایی گردید.
 «تفسیر انوار درخشان» فهرست موضوعی انوار درخشان، «شرح اصول کافی» تقریرات درس آیت الله نائینی توسط آیت الله نجفی همدانی، تألیف زندگی‌نامه و خاطرات آقا نجفی و  کتاب مجموعه مقالات از جمله کتاب‌های عالم بزرگوار آیت الله نجفی است که به همت دبیرخانه کنگره آیت اله نجفی همدانی و موسسه شهید مدنی به چاپ رسید. 

آیت الله «سید محمد حسینی همدانی» معروف به آقا نجفی در سال ۱۲۸۲ در نجف اشرف به دنیا آمد. این عالم ربانی پس از گذراندن دروس حوزه در سال ۱۳۲۷ (ه.ش) به همدان آمد و پس از سالها مجاهدت ، مهر سال ۱۳۷۵ (ه.ش) در سن ۹۵ سالگی در همدان دارفانی را وداع گفت .
 آیت الله آقا نجفی از تربیت‌شدگان دوران طلایی حوزه نجف  و از شاگردان خاص مرحوم آیت ا... نائینی ، آیت ا... غروی اصفهانی وآیت ا... سید علی قاضی بود .