تاریخ انتشار : 5 بهمن 1398     تعداد بازدید : 101مدیرعامل موسسه شهید مدنی مطرح کرد، انقلابی گری و عمل به تکالیف شرعی مهمترین ویژگی مدارس تحت پوشش موسسه شهید مدنی استدومین جلسه کادر اداری مجموعه های تحت پوشش موسسه شهید محرب آیت ا... مدنی در سال 1398 در دبیرستان شهید مدنی برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور مدیران و عوامل اداری مدارس و موسسه شهید مدنی انجام گرفت سید محمد کاظم حجازی مدیر عامل این موسسه به تشریح مطالب خود پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به فرا رسیدن دومین سالگرد مرحوم سید صادق حجازی مؤسس مجموع مدارس علمی شهر همدان اظهار داشت: اخلاص، ثبات قدم و صادق بودن همواره سه اصل اساسی در زندگی این معلم ماندگار بوده است. حجازی ادامه داد: اخلاص و نیت پاک مرحوم سید صادق حجازی در تمامی سالیان زندگی وی به صورت حرکتی مستمر دیده می شد و این خصیصه بزرگترین عامل موفقیت او به شمار می رفت.

مدیر عامل موسسه شهید مدنی در بخش دیگری از سخنان خویش به تشریح وظایف این موسسه در راستای  هم سویی با انقلاب پرداخت و اظهار داشت:مجموعه مدارس این موسسه همواره به عنوان یک مدرسه انقلابی شناخته شده اند و عمل به وظایف شرعی و انقلابی باید سرلوحه کار قرار گیرد.

حجازی با اشاره به قضایای اخیر و ترور شهید سلیمانی اظهار داشت: به وضوح می توان دریافت که مسیر پیش روی این انقلاب مسیر چندان آسان و راحتی نیست و در تقابل تاریخی خود با استکبار به نطقه عطفی رسیده ایم.

وی گفت: این تقابل به سادگی فروکش نخواهد کرد و ما همیشه شاهد بروز آن به صورت های گوناگون و در همه زمینه ها بوده ایم و خواهیم بود.

حجازی با توجه به پیش روی بودن سالروز انقلاب اسلامی اشاره داشت: با باز خوانی حوادث دهه 40 تا 50  می بینیم که رژیم پهلوی  از هیچ گونه تقابل، شکنجه و سخت گیری در حق جوانان مبارز و حزب الهی و مسلمان دریغ نورزیده اند. وی افزود: باید از زبان افرادی که مطالعات میدانی در این زمینه داشته اند شنید که دستگاه ساواک چه جنایتها و شکنجه هایی برای افراد انقلابی تجویز می نموده است.

مدیر عامل موسسه شهید مدنی گفت: از سال 1342 که شروع نهضت امام خمینی (ره) محسوب می گردد تا کنون می بینیم که در هیچ مقطعی جریان استکبار با این مردم و آرمان ها و انقلاب اسلامی با ملاحظه برخورد نکرده است. وی گفت: در سالهای پیش از انقلاب بعضی از مراجع به امام (ره) نصیحت می نمودند که با شاه و ایادی او می توان به گونه ای غیر از مبارزه سخت برخورد کرد. آنها می گفتند، احترام شاه را بگیرید تا احترام شما را نگه دارند. ولی امام (ره) تنها راه را در مباره می دیدند و به این امر واقف بودند که دشمن هیچ گاه از دشمنی خود دست برنخواهد داشت.

حجازی گفت: دشمن و استکبار از هیچ امری برای سرکوب این ملت فرو گذار نکرده اند تا جایی که در 21 بهمن 57 لشکر زرهی با هجوم تانکها برای رویارویی و سرکوب مردم گسیل شد و فارغ از اتفاقات بعدی که مدد الهی در آن بود، باید اذعان نمود که این نوع برخورد از یک اندیشه و تفکری ، شکل گرفته بود و آن اینکه هیچ موقع دشمنی جبهه کفر با جبهه حق پایان یافتنی نخواهد بود.

حجازی در ادامه اظهار داشت: از فردای همان روز انقلاب هیچ روزی وجود نداشته که بتوانیم بگوییم نوع نگاه استکبار به این انقلاب نگاه ملاحظه کاری و همراهی و مسالمت بوده است. کودتاهای مختلف، نفوذ در همراهان امام (ره)، استفاده از شخصیت بعضی از مراجع و روحانیون، عملیات نظامی و ترور شخصیتها همواره در مسیر انقلاب توسط دشمن و ایادی استکبار طراحی گردیده است.

حجازی با اشاره به رویارویی تمام عیار جبهه کفر در مقابل جبهه اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس استکبار با تمام امکاناتش با ایران جنگید و از تمامی توان نظامی و سیاسی خود استفاده نمود تا این انقلاب را ساقط نماید.

 

وی افزود: بعد از دفاع مقدس و حتی بعد از امضاء پیمان صلح نیز آنها با اولین فرصت قائله مرصاد را توسط منافقین راه انداختند و به عیان ابراز نمودند که صلح با این نظام اگر چه در ظاهر صورت گرفته است ولی در باطن ماجرا جریان تقابل و رویارویی هیچ گاه خاموش نخواهد شد.

حجازی ادامه داد: در همه این سال ها هیچ گاه شاهد رفتاری از جانب آمریکا نبوده ایم که با کشوری مانند ایران که مبنای آن بر اساس نظام دینی است شیوه مسالمت آمیزی داشته باشند.

حجازی با اشاره به وقایع سوریه و لبنان اظهار داشت: تهاجم به سوریه و لبنان به خودی خود موضوعیتی نداشت و هدف اصلی آنها مقابله و ساقط نمودن انقلاب اسلامی ایران بود.

حجازی گفت: حرکتی که شهید سلیمانی با همراهی افرادی همچون شهید همدانی در سوریه انجام دادند غیر معمول از لحاظ نظامی بود چرا که سران آن کشورها در مشاوره های خود به این نتیجه رسیده بودند که باید تسلیم شوند و در نهایت کاردیدیم بر خلاف آنچه تصور می کردند با اقدامات شهید سلیمانی به اخراج و انهدام قوای نظامی نیابتی استکبار انجامید.

وی افزود: استکبار نهایتا به این نقطه رسید که باید تقابل با ایران از حالت نیابتی خارج و به درگیری رودرو بینجامد و در اولین قدم خود به ترور شخصیت بزرگی مانند شهید سلیمانی پرداختند و در واقع این آغاز مواجه رویارو با استکبار جهانی است.

مدیر عامل موسسه شهید مدنی در ادامه با طرح این سوال که در این مواجه رویارو چه چیزی می تواند به نفع انقلاب و ایران باشد بیان نمود: در طول چهل سال گذشته از انقلاب توفیق برای ما زمانی به وقوع پیوسته است که توانسته ایم همراهی عموم مردم با جریان انقلاب را داشته  باشیم.

وی با اشاره به صحبت امام خمینی (ره) در سال 42 مبنی بر اینکه سربازان من در گهواره ها هستند اظهار داشت: همراهی و هم سویی مردم در انقلاب سال 57 راز کلام امام را در آن زمان آشکار نمود. امام در سال 57 مردم زمان ما را از امت زمان حضرت رسول  هم بالاتر خواندند و این بدان معنا است : انقلاب اسلامی با خواست مردم و همراهی ایشان در مسیر خود در حرکت است .

مدیر عامل موسسه شهید مدنی بیان کرد: در زمان زعامت و رهبری حضرت آیت ا... خامنه ای نیز،‌ایشان بارها و بارها جوانان امروز را حتی بهتر از جوانان اول انقلاب توصیف نمودند.

حجازی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جریان تشیع شهید سلیمانی اظهار داشت: که مطابق با آمار ذکر شده قریب به 27 میلیون نفر در بدرقه این شهید همراهی و هم سویی خود را با انقلاب و آرمان های آن ابراز نمودند.

حجازی در ادامه با اشاره مجدد به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی برهمراهی قوم حضرت موسی با وی گفت: تحلیل من از این بیان این است در جایی که حضرت موسی می دید که همراهی مردم ضعیف شده و رو به تحلیل است، اعتقادات ایشان را با صحبتها و خطبه های خود یاد آدوری می نمود. و باید گفت حضور میلیونی مردم ما در مراسم تشییع نیز در واقع به نحوی یادآوری اعتقادات ایشان بود.

مدیر عامل موسسه شهید مدنی در بخش پایانی صحبتهای خود با اشاره به امر تعلیم و تربیت در مدارس موسسه و تطابق آن با حرکت انقلابی بیان داشت: اگر درمجموعه ی فعالیت های ما روح انقلابی جریان داشته باشد کار مناسبی به انجام رسانده ایم.

وی افزود: ما باید نسلی را تربیت نماییم که توانایی تقابل با جبهه استکبار را داشته باشد

حجازی ادامه داد: با رعایت اصل هو شمندی و ظرافت باید بتوانیم در لایه های مختلف فرهنگی و آموزش اعم از انتخاب معلم، سر فصل های آموزشی و فرهنگی، انتخاب و چیدمان کادر و ... روحیه انقلابی را همیشه در اولویت قرار دهیم.