تاریخ انتشار : 6 شهریور 1398     تعداد بازدید : 26مدیرعامل موسسه شهید مدنی در جلسه کادر عوامل این موسسه اظهار داشت . راه اندازی کانون اسلامی خواهران ادای دین موسسه شهید مدنی به جامعه بانوان همدانی را رقم زددومین گردهمایی مجموعه های تحت پوشش موسسسه شهید محراب آیت اله مدنی در سال 98 در کانون اسلامی خواهران با حضور اعضاء برگزار گردید.

سید محمد کاظم حجازی مدیر عامل این موسسه در این جلسه با اشاره به تنوع برنامه ها در کانون خواهران ابراز داشت: بر اساس یک ارزیابی عمومی، جامع ترین حوزه برای فعالیت های فرهنگی بانوان ،کانون اسلامی خواهران می باشد چراکه هم تنوع برنامه ها در حوزه های مختلف قابل توجه هست و هم در جذب جامعه هدف عملکرد خوبی را داشته اند.

حجازی افزود: کانون اسلامی خواهران برای افراد علاقه مند در حوزه های مختلف فرهنگی ،ورزشی ،هنری و... توانسته است جامعه هدف بسیار خوبی را جذب نماید و می توان گفت موسسه مدنی با راه اندازی این کانون توانسته دِین خود را در مورد جامعه بانوان استان اداء نماید .

حجازی یکی دیگر از کارکردهای این کانون را ارائه تخصصی خدمات به بانوان خواند و خاطر نشان ساخت:یکی از دغدغه های جامعه بانوان مقید این بود که مکان و مجموعه ای جمیع خدمات را در حد تخصصی پشتیبانی و آموزش دهد. که این نیاز توسط این کانون مرتفع گردیده است.

فعالیت های بدیع و نو در برنامه های تابستانی مدارس  

مدیر عامل موسسه مدنی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پشت سر گذاشتن برنامه های تابستانی مدارس در سال تحصیلی جاری گفت:در برنامه های تابستانی  مدارس، فعالیت های بدیع و نو و جسارت تصمیم های متفاوت برای دانش آموزان بیشتر شده بود که این موضوع نشانگر تلاش و جدیت عوامل مدارس در برنامه ریزی فعالیت های تابستانی است. 

حجازی افزود:نقش معلمین و دبیران نیز درهمه برنامه های مدرسه می بایست مورد توجه قرار گیرد به عبارت دیگر تیم کادر باید پشتیبانی کننده باشند و فعالیت ها توسط معلمین و دبیران هم درسطح برنامه ریزی و هم درسطح اجرا به انجام برسد.

مدیر عامل این موسسه با پر اهمیت خواندن وظایف مسئولین مقاطع اظهار داشت:وظایف مسئولین مقطع صرفا نظارت بر امتحانات و برگزاری آن نیست، بلکه مسئول مقطع مسئول اجرای کلیه برنامه های آن مقطع است.  مسئول مقطع باید نگاه مدیریتی به برنامه های اجرایی داشته باشد و بتواند همه دبیران آن مقطع را در همه فعالیت ها به کار گیرد.

گردهمایی معلمان و مربیان مدارس تحت پوشش قبل از آغاز سال تحصیلی / ضرورت مشارکت و حضور پدران دانش آموزان در فعالیت های مدارس

مدیر عامل موسسه شهید مدنی در ادامه از برنامه ریزی گردهمایی دبیران این مجموعه خبر داد و اظهار داشت: احتمال گردهمایی با حضور همه مربیان و دبیران قبل از مهر ماه وجود دارد و  سیاست های موسسه را  در آن جمع بیان خواهیم کرد.

حجازی همچنین مشارکت و حضور پدران در فعالیت های مدارس را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود:طبق برنامه ریزی های انجام گرفته به ویژه در مدارس پسرانه پیش بینی نموده ایم امسال تراز ارتباط گیری پدران نسبت به فرزندشان در متوسطه دوم 70 درصد، در متوسط اول 50 درصد، ابتدایی دوره دوم 40 درصد و ابتدایی دوره اول 20 درصد به انجام رسد که مطابق با دستور العمل ارسالی گزارش گیری از مدارس به عمل خواهد آمد.

حجازی در خصوص مدارس دخترانه این موسسه گفت:در مدارس دخترانه نیز می بایست جلسات اختصاصی با پدران دانش آموزان و با محتوای برنامه ریزی و از قبل تعیین شده انجام گیرد.

حجازی در انتها حضور مادران با رعایت حجاب اسلامی در مدارس را یک اصل دانست و از همه مدیران خواست نسبت به این موضوع حساسیت لازم را اعمال نمایند.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه سرکار خانم میری مدیر اجرایی کانون اسلامی خواهران ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به همکاران گزارش فعالیت های این مجموعه را بیان نمود.