تاریخ انتشار : 5 مرداد 1398     تعداد بازدید : 39کارکنان موسسه و مدارس تحت پوشش در زمینه های معرفتی ، بصیرتی ، علمی و تربیتی در قالب "طرح تعالی کارکنان موسسه شهید مدنی (ره) " دوره هایی را جهت ارتقا توان علمی و بصیرتی می گذرانندبه بهانه برگزاری دومین دوره برگزاری کلاسهای حضوری طرح تعالی کارکنان موسسه شهید مدنی (ره) گفتگویی انجام داده ایم با جناب آقای ربانی مسئول واحد فرهنگی اجتماعی موسسه شهید مدنی و دبیر طرح.

لازم به ذکراست طرح مذکور در سه هفته متوالی و طی مدت 12 ساعت در ایام تابستان و باحضور اساتید دانشگاه و حوزه آقایان حجت الاسلام فلاح زاده مدرس حوزه و دانشگاه- حجت الاسلام سید آقا حسینی مدرس حوزه و دانشگاه - قاسمی مدرس دانشگاه و مشاور دبیرستان شهید مدنی انجام خواهد گرفت.

سوال : با سلام لطفا توضیحی درمورد "طرح تعالی کارکنان موسسه شهید مدنی (ره) " بفرمایید؟

بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و خسته نباشید ، لازم به ذکر است  ، موسسه شهید محراب آیت الله مدنی (ره) در راستای تربیت نیروی انسانی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی علاوه بر توجه به مسایل دینی و اعتقادی به دنبال نیروهای کار آمد و موثر می باشد خصوصا اینکه موسسه در تربیت نیروی جوان مدارس از پیش دبستانی تا دبیرستانی نیز فعالیت دارد . لذا لازم است کارکنان موسسه و مدارس تحت پوشش در زمینه های معرفتی ، بصیرتی ، علمی و تربیتی ارتقاء یابند تا بتوانند در قالب رسالت انقلابی خود عمل نمایند . به همین جهت "طرح تعالی کارکنان موسسه شهید مدنی (ره) " طراحی و اجرا می گردد.

سوال : بطور کلی این طرح چه اهدافی را پیگیری میکند ؟

اگر بطور مختصر بیان شود می توان اینچنین اهداف اصلی را برشمارد :

اولاً اینکه جامعه هدف این طرح در مرحله اول کارکنان موسسه ، مدیران ، مشاوران و کارکنان آموزشی مدارس و همچنین خانواده های آنان و در مرحله بعدی دبیران و معلمان می باشد .

ثانیاً هدف بالا بردن سطح معلومات علمی ، معرفتی و بصیرتی جامعه هدف که اشاره گردید خواهد بود

ثالثاً ارتقا سطح کیفی عملکرد همکاران و کارکنان موسسه مدنظر می باشد .

سوال : نحوه اجرا و موضوعات دوره های آموزشی چگونه است ؟

دوره ها به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می گردد.

1-در دوره های غیرحضوری یک کتاب به همکاران جهت مطالعه معرفی میگردد. سپس برگزاری آزمون ارزیابی لازم صورت می پذیرد .

2-دوره های حضوری  در قالب کلاس و تدریس سرفصل های تعیین شده توسط اساتید مجرب و عالی رتبه می باشد .که دومین دوره طرح تعالی در تابستان امسال برگزار می گردد و شامل موضوعات معرفتی (خانواده از دیدگاه نهج البلاغه ) – بصیرتی (بررسی بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری) و تخصصی (روانشناسی مثبت در برخورد با دانش آموزان ، دبیران و خانواده ها ) و (تعالی مدیریت) می باشد . طول مدت این دوره حدودا 12 ساعت خواهد بود که در سه روز اجرا می گردد .

امیدواریم که برگزاری این طرح موثر و مفید باشد و توانسته باشیم گامی در جهت ارتقا سطح کیفی عملکرد همکاران در موسسه شهید مدنی (ره) برداشته باشیم . در پایان لازم است از اعضا شورای برنامه ریزی این طرح و مدیریت محترم موسسه شهید مدنی  تشکر و سپاس خود را اعلام نمایم.