تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1398     تعداد بازدید : 94جلسه کادر اداری موسسه شهید محراب آیت الله مدنی با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار شد.گرد همایی مدارس موسسه شهید محراب آیت الله مدنی در روز پنج شنبه 19 اردیبهشت در دبیرستان شهید مدنی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی در ابتدایی این گردهمایی که با حضور آیت الله شعبانی نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه شهر همدان برگزار شد مدیردبیرستان ضمن خیر مقدم به حاضرین به ارائه گزارش از عملکرد و فعالیت های دبیرستان و بیان مطالب خود پرداخت.

اسدی ضمن گرامی داشت هفته مقام معلم و تبریک این مناسبت به نقش خطیر و تاثیر گذار معلمان در شکل گیری شخصیت و منش افراد جامعه اشاره نمود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام ثروتی نیز با استناد به آیات قرآن نکات تربیتی و اخلاقی خود را بیان نمودند.

 ایشان عفو و گذشت را لازمه کار مربیان و معلمان دانستند و این مهم را از خصایص پیامبران و بزرگان دین بر شمردند.

در این جلسه همچنین کارگروه های تخصصی به منظور بحث و تبادل و نظر در خصوص مباحث مدارس و با حضور کادر اجرایی این مدارس تشکیل گردید.

در ادامه این جلسه و پس از پایان بحث های تخصصی کار گروه ها مدیر عامل موسسه شهید مدنی ضمن خیر مقدم به مهمان ویژه این گردهمایی آیت الله شعبانی نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه شهر همدان به معرفی موسسه و خدمات آن پرداختند.

حجازی شاخص ترین وظیفه این مدارس را تربیت افرادی تاثیر گذار که بتواند در آینده باری از دوش این انقلاب بر دوش خود حمل نمایند برشمرد.

ایشان در انتهای صحبت از آیت الله شعبانی به منظور بیان مطالب و ارشادات خود دعوت نمودند.

نماینده ولی فقیه در استان آیت الله شعبانی نیز در این گردهمایی و در ابتدای مطالب خود با اشاره به روایت امیرالمومنین مبنی بر توجه بیش از پیش به باطن اعمال در ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی مغتنم به منظور تطهیر قلبها خواندند.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به مبحث تربیت ابراز داشتند: خداوند وقتی انسان را به این عالم فرستاد وی را با آیه ((الست بربکم)) مورد خطاب قرار داد و مسئله تربیت را از همان آغاز مطرح نمود.

آیت الله شعبانی تربیت را مهمترین مسئله در حیات بشر عنوان کردند و با اشاره به جمله علامه حسن زاده آملی بالاترین کارها در دنیا را انسان سازی بر شمردند.

 امام جمعه شهر همدان طبق فرمایش حضرت امام که معلمی را شغل انبیاء نامیدند استمرار تربیت بعد از خداوند و انبیا را در دستان معلمان خواندند.

ایشان با اشاره به آسیب های شبیخون فرهنگی  وظیفه متولیان امر تعلیم و تربیت را در جلوگیری از به خطر افتادن دانش آموزان و فرزندان این مرز و بوم بسیار سنگین دانستند.

آیت الله شعبانی در ادامه ابراز داشتند: امروز بالاترین خطر، به خطر افتادن هویت است و اگر هویت معنای درستی پیدا نکند کادر سازی که از مهمترین وظایف مدارس است نیز اتفاق نخواهد افتاد.

نماینده ولی فقیه در استان در انتها ضمن قدر دانی از زحمات دست اندر کاران این موسسه و مدارس وابسته کار ایشان را بسیار مهم برشمردند و خواستار تداوم و استمرار این مهم گردیدند.

در انتهای این گردهمایی نیز حاضرین به ادای فریضه نماز مغرب و عشاء به امامت آیت الله شعبانی پرداختند.