تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1398     تعداد بازدید : 82مراسم گرامیداشت روز معلم برای معلمین مجموعه مدارس موسسه شهید مدنی برگزار شدمراسم بزرگداشت روز معلم مدارس تحت پوشش موسسه مدنی با حضور همکاران فرهنگی و خانواده های ایشان  در سالن هتل باباطاهر شهر همدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی در این مراسم که با همت موسسه مدنی و مدارس تحت پوشش  انجام یافت، پس از تلاوت قرآن توسط یکی ازهمکاران فرهنگی و اجرای چند برنامه فرهنگی مدیرعامل این موسسه در جمع حاضرین به بیان مطالب خود پرداختند.

سید محمد کاظم حجازی ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم در این جمع ابراز داشت: فارغ از مسائل علمی که به سهم خود بسیار مهم است مباحث تربیتی و فرهنگی مورد انتظار و اولویت  اول خانواده ها از مجموعه مدارس موسسه است.

حجازی گفت: بکار گیری معلمین در دروس مختلف ، صرف توانایی علمی ایشان نیست بلکه باورهای اعتقادی از اولویت جدی برای انتخاب و گزینش است.

 

وی ادامه داد: باید به این نکته توجه داشت نوآموزی که از پیش دبستانی در مدارس این موسسه ثبت نام نموده تا زمان فارغ التحصیلی از متوسط دوم تا چه اندازه توانسته ایم در شخصیت وی موثر باشیم.

 

مشاور عالی وزیر آموزش و پروش اظهار داشت: هنگام رجوع  خانواده ها به این مدارس دغدغه اصلیشان این است علاوه بر مسائل آموزشی تا چه اندازه به مسائل فرهنگی و تربیتی توجه می گردد و زمانی که این موضوع تبدیل به مطالبه جامعه هدف شود وظیفه این مجموعه را سنگین تر و توجه ویژه به انجام بهتر این وظایف یک ضرورت محسوب می گردد.

مدیر عامل موسسه شهید مدنی ماندگار ترین امر ممکن در تدریس را توجه به مسائل تربیتی در کلاس درس خواند و این مباحث را از جمله موارد کاربردی در زندگی شخصی دانش آموزان  و در آینده اجتماعی آن ها دانست و اظهار داشت: فارغ از وظایف عمومی معلمین و مدارس ،این موسسه بر اساس اقتضائات اجتماعی تکلیفی بالاتری بر دوش خود احساس مینماید.

حجازی در پایان با اشاره به نقش موسسه شهید مدنی در حوزه های مختلف اجتماعی اعم از مباحث فرهنگی و کمک به محروین از جمع حاضر خواستار همدلی و تقاضای دعای خیر در ادامه بهتر اهداف موسسه گردید.