تاریخ انتشار : 7 بهمن 1396     تعداد بازدید : 280مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت الله مدنی: تربیت فرزندان در مسیر رشد، مهمترین دغدغه خانواده هامدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت الله مدنی گفت: تربیت فرزندان در مسیر رشد و کمال، مهمترین دغدغه خانواده هاست که باید برای آن سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی داشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه شهید محراب آیت الله مدنی(ره)، سید محمدکاظم حجازی، در سومین همایش خانه و مدرسه با اشاره به محاسن کنار هم قرار گرفتن اولیاء اظهار کرد: یکی از این محاسن، تبیین اهداف مشترکی است که در مجموعه های آموزشی به طرق مختلف دنبال می شود.

وی تصریح کرد: تداعی اهداف مذکور در این اجلاس، همگی ما را مصمم می‌کند که در کنار هم بتوانیم راه پر پیچ و خم تعالی و رشد فرزندانمان را با اعتماد به نفس بیشتری پیگیری کنیم.

مدیر عامل مؤسسه شهید مدنی(ره) به یکی از دغدغه های اولیا در ارتباط با معلمان، مدیران و مربیان تعلیم و تربیت دانش آموزان اشاره و بیان کرد: بسیاری از ما در محیط زندگی، تمرین سرمایه های زندگی به ویژه سرمایه های اقتصادی را به خوبی داریم و از ابتدای زندگی شرایط خود را مدیریت کرده ایم اما مهمتر از اینها برای ثمره زندگی خود دغدغه داریم. 

وی با بیان اینکه سرمایه‌های معنوی محیط خانواده بسیار ارزشمند تر از دیگر دغدغه‌های خانواده است عنوان کرد: صحبت از حفظ و تعالی این سرمایه، صحبت از باغبانی است که تجارب و معلومات سالیان دراز مدت خود را برای رسیدن به غایت و هدفی مطلوب گام برداشته تا محصول این سرمایه‌های مادی و معنوی زندگی، ثمره‌دهی را در پاییز برای ما داشته باشد.

حجازی بر لزوم شناسایی منابع و توانمندی ها به عنوان گام نخست در این باغبانی و سرمایه داری تاکید کرد و افزود: هریک از ما به عنوان پدر و مادر باید ببینیم چه مقدار از داشته ها و سرمایه های معنوی ما در این غایت و هدفی که مدنظر داریم ما را یاری می کند؟ بنابراین لازم است داشته های خود را در محک محاسبه و بروز رسانی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: افراد موفق با مراقبت‌های پدر و مادر توانسته اند به اهداف مورد نظر خود دست یابند که البته این یکی از پیش نیازهای مورد نظر است و ما باید فرزندان خود را نه تنها برای خانواده خود بلکه برای جامعه 70 میلیونی که وارد آن می شوند تربیت و آماده کنیم.

مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی با بیان اینکه انس فرزندان ما با ورزش، هنر و ... و تأمین سلامت و تغذیه و شرایط تحصیلی و مادی فرزند باید ابزاری برای رشد او و نه غایت زندگی او باشد گفت: سنین نونهالی و نوجوانی فرصت فکر کردن و اندیشیدن مادران است که باید از این فرصت برای برنامه‌ریزی و الگوسازی در فرزندان خود استفاده کنند.

وی متذکر شد: باید اندیشمندانی از این خانواده‌ها بروز و ظهور کنند که نه فقط در فضای این کشور بلکه رقابتی بین المللی عرض اندام کند و باورهای اولیه اعتقادات و اهداف ما انطباق داشته باشند.

حجازی با اشاره به تأثیرگذاری معلم، مدرسه و جامعه در روند تربیت فرزندان خاطرنشان کرد: با وجود همه شرایط دخیل در تربیت فرزند باید موانع تحقق هدف شناسایی و رفع شوند و فضای جامعه و تکنولوژی‌های موجود و ... موجب انفعال و عقب نشینی والدین از مسیر اهداف تربیتی فرزندان نشود.

وی افزود: زوج ها در ابتدای زندگی خود موانع بسیاری را در روند شکل گیری زندگی بر مبنای اهداف خود شاهد هستند اما همت ها و توکل های بلند است که می تواند ما را به مقصد برساند و امروز ما برای یادآوری همین اهداف گرد هم جمع شده ایم تا با بسیج سرمایه های خود در حوزه های مادی و معنوی اسباب تحقق اهداف را فراهم آوریم.

به گزارش روابط عمومی موسسه شهید محراب آیت الله مدنی(ره)، سومین همایش خانواده و مدرسه با حضور پرشور اولیا و مسئولین مدارس تحت پوشش موسسه، و با برگزاری برنامه هایی همچون سخنرانی، گروه سرود مدارس، نمایش فرم و توزیع بسته های فرهنگی برگزار گردید.